Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

14-03-2013

W związku z przypadającym w miesiącu marcu Międzynarodowym Dniem Pisarzy, Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie autorskie pana Wiesława Drabika, popularnego autora wierszowanych książeczek dla dzieci. Nasz gość swoją przygodę z pisaniem zaczął osiemnaście lat temu w 1995 roku. Do tej pory napisał ponad 150 utworów.
Większość jego książeczek to wesołe rymowanki o zwierzętach adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Wiele z nich ukazało się w seriach: ”Bardzo śmieszna Historia”, ”Odjazdowy zwierzyniec”, „Wśród przyjaciół”, „Bajeczki ze śmiechu beczki” oraz „Na pomoc” to książeczki edukacyjne, które zwierają podane w przystępny dla dziecka sposób informacje, gdzie szukać pomocy w razie wypadku, pożaru lub innego zagrożenia. Seria zawiera „GOPR”, „Pogotowie Ratunkowe”, „Straż Miejska”, „Policja”.
Uczestnikami spotkania były przedszkolaki z gr. 3 i 5 Przedszkola Publicznego wraz z paniami A. Kamińską i B. Niedziałek oraz klasy I i II ze Szkoły Podstawowej pod opieką pani T. Mikuszewskiej – Tomoń i pani M. Płatek oraz bibliotekarza pani M. Łyszczek.
Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów utworów czytanych przez pana Wiesława, chętnie brały udział w konkursach, które w ciekawy sposób prowadził nasz gość, nagradzając prawidłowe odpowiedzi naklejkami i zakładkami. Wszyscy świetnie się bawili a na koniec otrzymali autografy i pamiątkowe bajeczki.
W naszej bibliotece znajduje się sporo utworów Wiesława Drabika. Zapraszamy chętnych do wypożyczania i czytania.

Biblioteka dziękuję panu Wiesławowi Drabikowi za przyjęcie zaproszenia na spotkanie a uczestnikom za przybycie.