Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Empik Go

 Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu przystąpiła do Projektu Empik Go – Konsorcjum Bibliotek Podkarpackich 2024 przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zakup "Złotych kodów" dostępu do serwisu Empik Go w listopadzie 2024 r. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

 

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

„Spotkajmy się po wojnie” Agnieszki Jeż – książką czerwca Dyskusyjnego Klubu Książki.

28-06-2024

Ostatni czwartek miesiąca, to spotkanie DKK, a na nim kolejna pozycja warta przeczytania. Tym razem na warsztat czytelniczy wzięłyśmy książkę Agnieszki Jeż „Spotkajmy się po wojnie”. Dwoje młodych ludzi - Anna i Marcin, chcą przez życie kroczyć razem. Na swoje zaręczyny zapraszają najbliższą rodzinę po to, aby mogła się lepiej poznać, zawiązały się wzajemne, rodzinne relacje. Tylko tak się składa, że dziadkowie jednej i drugiej strony już od dawna się znają. Poznali się podczas wojny a w trakcie spotkania na światło dzienne wychodzą głęboko skrywane rodzinne tajemnice. "Spotkajmy się po wojnie" to bolesna i smutna opowieść o ludziach z krwi i kości, którzy żyli i kochali w trakcie wojennej zawieruchy. Pragnęli szczęścia i miłości nie zważając na konsekwencje swoich decyzji i zachowania. Teraz muszą zmierzyć się z bolesną prawdą i reakcją najbliższych. Historia Anny i Marcina oraz pozostałych bohaterów niesie ze sobą pewne przesłanie, które warto wziąć sobie głęboko do serca. Otóż nikt z nas nie jest idealny. Mamy na sumieniu mniejsze lub większe grzeszki. Agnieszka Jeż pisząc tę książkę udowadnia nam jak ważne jest odpuszczanie win. Bez tego nie da się patrzeć z nadzieją na lepsze jutro. Poruszająca w swojej prostocie historia o trzech pokoleniach, które połączył wspólny los. Do tego wszystko to zostało otulone w niepowtarzalnym, wojennym klimacie.

 

Polecamy do przeczytania czytelnikom, którzy lubią książki obyczajowe z wątkiem historycznym w tle. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: