Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Empik Go

 Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu przystąpiła do Projektu Empik Go – Konsorcjum Bibliotek Podkarpackich 2024 przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zakup "Złotych kodów" dostępu do serwisu Empik Go w listopadzie 2024 r. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

 

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Ranking Bibliotek „Rzeczpospolitej" 2018 – VIII edycja

14-01-2019

Wśród bibliotek, które wzięły udział w ósmej edycji Rankingu Bibliotek „Rzeczpospolitej" 2018, najlepszą biblioteką na Podkarpaciu okazała się Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie (6. miejsce w rankingu). Druga to  Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie (14. miejsce w rankingu), a trzecia z najlepszych w naszym regionie to Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale (29. miejsce w rankingu). Bardzo dobrze poradziły sobie także biblioteki z Kolbuszowej, Jasła-Szebni, Stalowej Woli, Lubaczowa, Jasła, Padwi Narodowej i Miejsca Piastowego.
 Zwycięzców tegorocznego rankingu wyłoniono na podstawie ankiety dotyczącej m.in. powierzchni bibliotek i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średniego zatrudnienia w placówce bibliotecznej, czasu pracy biblioteki, wielkości księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wielkości księgozbioru nabytego w ciągu dziesięciu lat, ilości zakupionych nowych książek. Punkty przyznawane były także za dostępne dla czytelników tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, za działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne, literackie.
 
Ankieta Rankingu Bibliotek „Rzeczpospolitej” została wysłana do 2300 bibliotek, do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-gminnych i miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu) w Polsce. A udział w rankingu wzięło 733 biblioteki. Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu znalazła się na 236 miejscu, w roku 2017 było to miejsce 248.
 

Więcej informacji o rankingu w art. „Rzeczpospolitej”: https://www.rp.pl/Ranking-bibliotek/311289937-Nie-boja-sie-wyzwan-XXI-wieku.html
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: