Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Empik Go

 Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu przystąpiła do Projektu Empik Go – Konsorcjum Bibliotek Podkarpackich 2024 przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zakup "Złotych kodów" dostępu do serwisu Empik Go w listopadzie 2024 r. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

 

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

„Wiano świętej Kingi”- głośne czytanie

18-11-2016

17 listopada 2016 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu odbyło się kolejne spotkanie z książką dla przedszkolaków. Tym razem nasze czytanie poświęcone było legendom o świętych. Legendę o świętej Kindze przeczytała dzieciom pani Krysia Cisło wcielając się w postać księżniczki węgierskiej. Legenda głosi, że król Węgier podarował córce najwspanialszą kopalnię soli, w której to, do szybu wrzuciła Kinga swój zaręczynowy pierścień. Kiedy przybyła do Polski, została żoną Bolesława Wstydliwego. Będąc z królem na przejażdżce w okolicach Krakowa poleciła górnikom, aby zaczęli szukać soli. Pierwszą odkopaną bryłą okazała się najprawdziwsza sól, w której ukryty był zaręczynowy pierścień Kingi. Od tamtej pory w Bochni i Wieliczce zaczęto wydobywać skarb bezcenny – sól, którą przyprawiano potrawy na dworze i w chłopskiej chacie. Pamiętając jej dobre serce, wielkie czyny i zasługi dla Polski ogłoszono ją świętą.

Przedszkolakom bardzo podobała się opowieść o św. Kindze. Zapraszamy na kolejne comiesięczne czytanie - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.  

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: