Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Empik Go

 Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu przystąpiła do Projektu Empik Go – Konsorcjum Bibliotek Podkarpackich 2024 przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zakup "Złotych kodów" dostępu do serwisu Empik Go w listopadzie 2024 r. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

 

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Tydzień Bibliotek – spotkanie ze Stefanem Dardą

16-05-2016

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbywa się XIII edycja programu „Tydzień Bibliotek”, którego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w jakości życia, zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerszych kręgów społeczeństwa. Hasło Tygodnia Bibliotek w roku 2016 brzmi „Biblioteka inspiruje”. Zarówno w tym tygodniu, jak również w całym miesiącu maju w placówkach bibliotecznych odbywa się wiele spotkań autorskich, wieczorów poezji, konkursów oraz innych imprez bibliotecznych związanych z książką i biblioteką.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu w dn. 12 maja 2016 r. o godz. 17 odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Stefanem Dardą. Nasz gość mieszka i pisze w Przemyślu. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w 2003 r. pisząc pierwszy wiersz. Wierszy było na tyle dużo, że powstały dwie antologie. Natomiast przygoda z prozą zaczęła się od opowiadania, pierwotnie zatytułowanego „Wyręby”, które urosło do rozmiarów powieści i ostatecznie ukazało się drukiem pod zmienionym tytułem „Dom na wyrębach”. Pierwsza powieść została przyjęta przez czytelników bardzo przychylnie a po niej pojawiły się kolejne książki z elementami grozy - cykl Czarny Wygon –„Słoneczna Dolina”, „Starzyzna”, „Bisy” oraz „ Bisy II”. W twórczości Stefana Dardy znajduje się również zbiór krótszych opowiadań pt. „Opowiem ci mroczna historię”. Ostatnią pozycją książkową jest „Zabij mnie, tato” thriller, nagrodzony w plebiscycie „Złotym Kościejem 2015”.
Podczas spotkania, w którym uczestniczyli czytelnicy oraz bibliotekarze bibliotek publicznych gminy Czudec, pan Stefan Darda opowiadał o swojej pracy, życiu osobistym. W czasie spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu padło wiele pytań - uczestnicy pytali pisarza o przyczyny zainteresowania gatunkiem grozy, o dalsze losy bohaterów oraz o plany wydawnicze na przyszłość. Stefan Darda zdradził, że pracuje nad drugą częścią „Domu na wyrębach” oraz książką, której akcja w całości będzie toczyć się w Przemyślu .Pisarz odpowiedział też na pytanie, kto jest ulubionym bohaterem w jego powieściach. Okazało się, że jest to Czarny - postać, która bardzo komplikuje życie bohaterom obu części „Bisów”. Padały też pytania o sprawy techniczne związane z pisaniem, o współpracę z wydawnictwem. W tak miłej atmosferze i ożywionej dyskusji upłynęło nam czwartkowe popołudnie. Po spotkaniu wszyscy mieli możliwość zakupienia książek oraz otrzymania wpisu Autora.
GBP Czudec dziękuje panu Stefanowi Dardzie za przybycie do Czudca a miłośnikom twórczości Stefana Dardy za udział w spotkaniu.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: